A következő címkéjű bejegyzések mutatása: Csoki. Összes bejegyzés megjelenítése
A következő címkéjű bejegyzések mutatása: Csoki. Összes bejegyzés megjelenítése
2016. november 20., vasárnap
2016. szeptember 16., péntek
Cukkinis csokis zsbkása
Ez a diétás zabkása leginkább egy csokipudinghoz hasonlítható. Ki gondolná, hogy még a napi zöldségadagunk egy részét is magunkhoz vehetjük általa? :)
hozzávalók / 1 adag
- 0.25 bögre zabpehely (vagy quinoa)
- 120 ml víz
- 1 közepes db cukkini
- 2 ek cukrozatlan kakaópor
- 1 teáskanál vanília aroma
- 0.5 kávéskanál fahéj
- 2 ek erythritol
- 100 g málna
- 5 g diabetikus csokoládé
elkészítés
- A zabpelyhet alacsony tűzön, kétszer annyi vízben feltesszük főni.
- Közben egy konyhai robotgépben összeaprítjuk finomra a cukkinit.
- Ahogy kezd megdagadni a zabpehely, hozzáadjuk a kakaót, fűszereket és az erytritolt, majd a cukkinit is.
- Amikor már megfelelő a zabkása állaga (kb. 10-15 perc), akkor beleszórjuk a málnát (mirelit is megfelelő).
- Forrón tálaljuk, málnaszemekkel és egy-két kocka diabetikus csokival, ami a forró zabkásán megolvad :)
- költség: 250 Ft
2015. november 19., csütörtök
Zabpelyhes - csokis sütés nélkül
30 dkg étcsoki, legalább 60%-os, vagy még magasabb kakaótartalmú
12 dkg vaj vagy kókuszzsír
12 dkg mogyoróvaj
12 dkg méz
12 dkg zabpehely (a durvább szemű)
5-10 dkg dió
ízlés szerint maréknyi mazsola vagy vörös áfonya, de el is maradhat
1. A csokit olvasszuk meg a vajjal egy olyan edényben, amelybe majd minden belefér.
2. Adjuk hozzá az összes többi hozzávalót, és jól keverjük el.
3. Simítsuk a masszát egy sütőpapírral bélelt kicsi, kb. 20×15-ös tepsibe vagy tálba, tegyük hűtőbe. Ha megdermedt, vágjuk 3×3-as kockákra.
2015. február 11., szerda
Csokis-kókuszos poharas
Csokis-kókuszos poharas desszert
Csokis réteg:
1 csomag rizs alakú NoCarb tészta, 10 g kakaópor, 75 ml víz, édesítő
Kókuszos réteg:
100 g zsírszegény túró, 10 g kókuszreszelék, édesítő, víz
Elkészítés:
A tésztát megmossuk, majd hagyjuk lecsepegni. A kakaóport, édesítőt és tésztát a vízben folyamatos kevergetés mellett elkezdjük főzni. Mikor besűrűsödött, levesszük a tűzről és fedő alatt hagyjuk állni. A krém hozzávalóit botmixerrel egyszerűen krémes állagúra keverjük.
Ezután tetszőleges poharakba vagy tálkákba rétegezzük a csokis és a kókuszos masszát. Egy éjszakát hűtőben pihentetjük és másnap hidegen fogyasztjuk!
2015. január 11., vasárnap
Hercegnő kalács
Hozzávalók: (22cm-es szögletes formához)
18 dkg vaj
15 dkg cukor
3 tojás
2 kisebb narancs lereszelt héja
2 csapott tk. sütőpor
18 dkg liszt
6 dkg étkezési keményítő
0,5 dl narancslé a két narancs levéből
0,5 dl narancslikőr (vagy több narancslé és kevesebb vodka, esetleg konyak)
20 dkg bevonó étcsoki
5 dkg tejcsoki
A szobahőmérsékletű vajat és a cukrot habosra kevertem kézi mixerrel, egyenként hozzáadtam a tojásokat is, és belereszeltem a narancsok héját. Hozzászitáltam a sütőporral és az étkezési keményítővel elkevert lisztet ( szerintem a szitálást nem jó kihagyni, mert az is ad plusz levegőt a sütibe), és egy fakanállal egyneművé kevertem a tésztát - sűrű, de ilyennek kell lennie.
A szögletes, magasfalú sütőformát (22 cm hosszú, 12 cm széles felül) kivajaztam és kiliszteztem, beleegyengettem a masszát, a sütő alsó rácsán és 200 fokon 1 órát sütöttem, az utolsó 20 percben alufóliával takarva a tetején. 10 percig rácson a formában, azután abból kivéve hűtöttem ki.
A sütit hosszában hatfelé vágtam, meglocsolgattam a szeleteket a narancsos-likőrös keverékkel. A csokikat a mikróban - félpercenként átkeverve - 800 watton felolvasztottam, megkentem a hosszú sütiszeleteket, összeállítottam a kalácsot eredeti formájába és kívülről is bevontam a csokival. Ha megdermed a máz, már ehető is, de nem tesz rosszat neki kevés pihenés, mert úgy jól összeérik a narancs-likőr-csoki kombó - ekkor csomagoljuk alufóliába.
2014. július 26., szombat
Csokis, kókuszos energiaszelet
Hozzávalók:
- 1 bögre zabkorpa (kb. 10 dkg)
- 1/2 bögre (kb. 5 dkg) kókuszreszelék
- 1 kiskanál fahéj
- 1 kiskanál keserű kakaópor
- 5 nagy szemű aszalt(király)datolya
- 2-3 kiskanál csokicseppek
- kb.60 ml kókuszolaj
- 1-2 kiskanál datolyaszirup (ha nem lenne elég édes)
A datolyát magozzuk ki és forrázzuk le kevés vízzel. Hagyjuk pár percig puhulni, majd turmixoljuk össze.
Szórjuk egy tálba a zabkorpát, a kókuszreszeléket, a kakaóport és a fahéjat. Adjuk hozzá a datolyapürét, a csokicseppeket és a kókuszolaj hozzáadásával gyúrjuk össze. Kóstoljuk meg. Elvileg édes a datolyától, ha szükséges lenne tovább édesíthetjük még datolyasziruppal. (Nagyobb boltokban is kapható.)
Egy közepes méretű, hosszúkás sütőformát (pl. 10,5 x 24 cm) béleljünk ki folpackkal és az aljára nyomkodjuk bele a masszát. Tegyük hűtőbe, 20 perc után már megszilárdul a kókuszolaj miatt. Szeleteljük.
Feliratkozás:
Bejegyzések (Atom)

