A következő címkéjű bejegyzések mutatása: Süti. Összes bejegyzés megjelenítése
A következő címkéjű bejegyzések mutatása: Süti. Összes bejegyzés megjelenítése

2018. január 31., szerda

Mogyorós whoopie

 

Hozzávalók:

 
150 g török mogyoró aprítva
 
50 g teljes őrlésű tönköly liszt
 
50 g olvasztott vaj
 
75 ml olaj
 
110 ml mandula tej ( Én az Alpró márkát használom)
 
45 g keserű kakaópor ( jó minőségű holland kakaó)
 
2 tk. vanília kivonat
 
0,5 tk. szódabikarbóna
 
0,5 tk. sütőpor
 
1 csipet só
 
5 ek. eritrit
 
1 tojás
 

Krém:

 
125 g mascarpone
 
125 g natúr sajtkrém 
 
1 ek. vbanília kivonat
 
2 ek. eritrit
 
 

Elkészítése:

 
 
Előmelegítjük a sütőt 180 fokra.
 
Keverőtálba tesszük az olajat, az olvasztott vajat, majd a török mogyoró darát és jól elkeverjük.
 
Ráütjük a tojást, és hozzá tesszük a többi adalékot is. A legvégén, amikor mindent összedolgoztunk a tálban, akkor szitáljuk rá a lisztet és így kapjuk meg a massza állagú tésztát amire szükségünk van.
 
A tepsit kibéleljük sütőpapírral és egy teáskanál segítségével kis halmokat rakunk rá egymástól kb. 5 cm távolságban. Erre azért van szükség, mert a sütés közben megfolyik, terebélyesedik a tészta, majd megemelkedik és így lesznek minipiskóta tallérok.
 
10-15 percig sütjük őket. A sütőből kivéve nem piszkáljuk, hagyjuk kihűlni őket akkor lesznek megfelelő keménységűek.
 
Elkészítjük a habot és a kihűlt tallérokat összeragasztjuk vele.
 
Tálaljuk őket hidegen!
 
Tárolásuk hűtőszekrényben.
 
Másnap fogyasztva még finomabb! :)
 
Az egész szénhidrát tartalma: 40 g ch

2018. január 22., hétfő

Diós zongorabillentyű


Hozzávalók 4 személyre:
20 dkg darált dió
2 tojás sárgája
10+10 dkg porcukor
1 tojásfehérje
1. A legjobb – amennyiben rendelkezünk késes aprítóval -, hogy ha abban daráljuk meg a diót, és amikor már elég jól összeaprította a gép, beledobjuk a két tojás sárgáját, az egyik 10 dkg porcukrot, és kevertetjük tovább.
2. Kiborítjuk a keveréket a munkalapra, és kinyújtjuk sodrófával úgy, hogy közben téglalap alakúra egyengetjük.
3. A tojásfehérjét a másik 10 dkg porcukorral kis gépi habverővel addig verjük, amíg jó sűrű masszát nem kapunk. Kicsit folyni fog még, de az nem baj. Ezt a masszát rákenjük a dióra.
4. Késsel vékony csíkokra (zongorabillentyű) vágjuk a lapunkat, és ezeket a csíkokat sütőpapírral borított tepsire sorakoztatjuk.
5. 100 fokos sütőben szárítsuk a stanglikat kb. 20 percig, addig, amíg a máz meg nem keményedik kissé a tetején.

2017. szeptember 28., csütörtök

Szerelmeslevél Átány recept

20 dkg vaj
5 tojássárgája
1 evőkanál ecet
1 evőkanál tejföl
20 dkg liszt

Jól összedolgozzuk, 50 db gombócot formálonk belőle. Egy éjszakára hidegen tartjuk
Vékonyra nyújtjuk
7 tojás fehérjét felverjük kemény habbá, ezt összekeverjük 20 dkg darált dióval és 20 dkg porcukorral

Hány fokon sütjük????

Megsült, tetejére vaníliás porcukrot hintünk.



2016. december 25., vasárnap

Rugelach



A rugelach talán a legfinomabb karácsonyi aprósüti. A tésztájába krémsajt kerül, így több napig puha marad, sőt, kifejezetten jót tesz neki, ha áll egy éjszakát. Erre azonban nincs túl sok esélye, mert fantasztikusan jóízű kiflikről van szó, amihez szinte bármilyen tölteléket használhatunk. A kedvenc a diós-lekváros-fahéjas, de nagyon jól működik gesztenyével, mákkal, csokival és szárított gyümölcsökkel is. 
Rugelach
A tésztához:
200 gramm krémsajt
200 gramm vaj
80 gramm porcukor
300 gramm liszt
½ tk só
A diós töltelékhez (a tészta ¾-éhez elegendő mennyiség):
80 gramm kristálycukor
2 tk fahéj
60 gramm mazsola, felaprítva
40 gramm dióbél, felaprítva
9 ek alma- vagy baracklekvár
A fügés-csokis töltelékhez (a tészta ¼-éhez elegendő mennyiség):
40 gramm étcsoki, apróra vágva
3 ek fügelekvár
1 tojás, felverve
A tésztához robotgéppel összekeverjük a szobahőmérsékletű krémsajtot és a puha vajat a cukorral. Hozzászórjuk a lisztet és a sót, majd kézzel összegyúrjuk és 2 órára hűtőbe tesszük.
A sütőt előmelegítjük 180 fokra. A diós töltelék minden hozzávalóját egy közepes tálban összekeverjük. A tésztát négy darabra vágjuk (amíg egy darabbal dolgozunk, a többit visszatesszük a hűtőbe), majd fél cm vastag körlappá nyújtjuk. Ezen eloszlatunk 2-3 ek lekvárt, majd megszórjuk a diós töltelék 1/3-ával, illetve a fügés rugelach esetében az apróra vágott csokival. Pizzavágóval 8 cikkelybe vágjuk, majd azokat egyesével feltekerjük. Sütőpapírral bélelt tepsire rendezzük a kifliket, megkenjük a felvert tojással, és 18 perc alatt megsütjük őket. Összesen 32 darab lesz belőle.

2015. november 19., csütörtök

Zabpelyhes - csokis sütés nélkül



30 dkg étcsoki, legalább 60%-os, vagy még magasabb kakaótartalmú

12 dkg vaj vagy kókuszzsír

12 dkg mogyoróvaj

12 dkg méz

12 dkg zabpehely (a durvább szemű)

5-10 dkg dió

ízlés szerint maréknyi mazsola vagy vörös áfonya, de el is maradhat

1. A csokit olvasszuk meg a vajjal egy olyan edényben, amelybe majd minden belefér.

2. Adjuk hozzá az összes többi hozzávalót, és jól keverjük el.

3. Simítsuk a masszát egy sütőpapírral bélelt kicsi, kb. 20×15-ös tepsibe vagy tálba, tegyük hűtőbe. Ha megdermedt, vágjuk 3×3-as kockákra.

2015. november 15., vasárnap

Almás-mákos csiga

DSC 0018
Fotó: Piszke
A túrós-olajos tészta némileg rémisztőnek hangzó neve ellenére hálás konyhai alap, és nemcsak mákkal, hanem ezerféle más töltelékkel és formában is kipróbálható.

Hozzávalók:

a tésztához:
20 dkg túró
6 ek tej
1 tojás
fél dl étolaj
10 dkg cukor
' vaníliás cukor
csipet só 
40 dkg liszt
10 gr. sütőpor
a töltelékhez:
6 nagyobb alma
5 dkg cukor
fél citrom reszelt héja
fél kk. őrölt fahéj
2,5 dl víz
25 dkg mák
7 dkg puha vaj
2 ek méz
1 tojás
a tetejére:
porcukor
kevés rum
  1. A mákot megdaráljuk, de még jobb, ha valakivel megdaráltatjuk, vagy eleve darálva vesszük.
  2. Az almákat meghámozzuk, negyedeljük, kimagozzuk, és a negyedeket keresztben vékony szeletekre vágjuk.
  3. A vizet a cukorral, a fahéjjal és a citromhéjjal felforraljuk, hozzáadjuk az almát, 2 percig forraljuk, leszűrjük, de a vízből megmentünk 1,5 decit és abban felfőzzük a mákot. Hagyjuk kihűlni.
  4. A tészta első hét hozzávalóját (túró, tej, tojás, olaj, cukrok, só) elkeverjük, majd hozzászitáljuk a sütőporral elkevert lisztet, aztán kézzel egyneművé gyúrjuk.
  5. A tésztát lisztezett munkalapon késfok vastagságú, kb. 35X40 cm-es téglalappá nyújtjuk.
  6. A kihűlt mákba belekeverjük a mézet, a puha vajat és a tojást, és megkenjük vele a tésztát.
  7. Kirakosgatjuk a puha almaszeletekkel, a hosszabbik oldaláról feltekerjük és éles késsel centi szélességű csigákra vágjuk.
  8. Sütőpapíron, 200 fokra előmelegített sütőben kb. 15 percig sütjük.
  9. Kevés rummal elkevert porcukros mázzal fényesítjük a csigák tetejét.

2014. december 8., hétfő

Diós-céklás desszert karamellel

Diós-céklás desszert karamellel

Hozzávalók:
25 dkg cékla
10 dkg liszt
15 dkg cukor
10 dkg darált dió
10 dkg vaj
4 db tojás
1/2 csomag sütőpor
1 teáskanál őrölt fahéj

a céklás tejszínhez:
3 dkg finomra reszelt cékla
3 dl tejszín
5 dkg cukor
1 db zselatin lap

a karamellhez:
4 evőkanál cukor
1 dl tejszín
2 dkg vaj
1 csipet szódabikarbóna

Elkészítés:
A céklát megmossuk, héjával együtt megfőzzük. A főzővízbe tegyünk egy kevés cukrot és sót.
Miután puhára főztük, meghámozzuk és nagyobb lyukú reszelőn lereszeljük.
A tésztához a tojásokat kettéválasztjuk és a sárgájukat a cukor kétharmadával habosra keverjük, majd a vajjal is simára keverjük.
Hozzáadjuk a sütőporral elkevert lisztet, a céklát, a darált diót és a fahéjat.
A tojásfehérjét a maradék cukorral, kemény habbá verve, szintén hozzákeverjük a masszához, majd egy 35×20 cm-es vajjal kikent és lisztezett tepsibe simítjuk és előmelegített sütőben 190 fokon 30 perc alatt megsütjük. Tűpróbával ellenőrizzük.

Diós-céklás desszert karamellel

A céklás tejszínhez a tejszínt felforraljuk a cukorral és hozzákeverjük a finomra reszelt céklát és beletesszük az előzőleg hidegvízbe áztatott és kinyomkodott zselatin lapot. Az egészet elkeverjük és lehűtjük.
A karamellhez a cukrot barnára pirítjuk, hozzáadjuk a vajat és a tejszínnel simára forraljuk, miközben beleteszünk egy csipet szódabikarbónát. Vigyázzunk, mert először nagyon habzik, de aztán kisimul.
Tálaláskor a tésztából korongokat szaggatunk, az egyikre céklás tejszínt teszünk, ráhelyezünk egy másik korongot, arra karamellt, a tetejét megszórjuk egy pici darált dióval.


2014. július 25., péntek

Ribizlis morzsasüti

Morzsa:

  • 150 g liszt
  • 80 g nádcukor
  • 100 g hideg vaj
  • egy kk. sütőpor
  • 1 kk. fahéj
  • 3 centiméternyi friss gyömbér lereszelve
Gyümölcsös réteg:
  • kb. 300 g tetszőleges gyümölcs (most ribizlit használtam)
  • 1 ek. kukoricakeményítő vagy vaníliás pudingpor
  • 1-2 ek. nádcukor (ha savanykásabbra szeretnénk a gyümölcsöt, elhagyható)

Elkészítés:

1. A morzsa hozzávalóit egy tálba kimérjük, és kézzel összemorzsoljuk. Nem kell összeállítani a tésztát, tényleg a morzsás állag a cél. A hozzávalókat S-késes aprítógépben is morzsásra dolgozhatjuk.
2. A megtisztított gyümölcsöt összeforgatjuk a kukoricakeményítővel és a nádcukorral, majd egyenletesen eloszlatjuk a piteforma aljában vagy elosztjuk nyolc egyszemélyes szufléformában. A gyümölcsrétegre ráterítjük a morzsát. A morzsára szórhatunk még egy-két kanálnyi nádcukrot is, ami ropogósra fog karamellizálódni sütés közben.
3. 180°-ra előmelegített sütőben addig sütjük, míg a morzsa meg nem pirul (kb. 15 perc).