A következő címkéjű bejegyzések mutatása: hagyma. Összes bejegyzés megjelenítése
A következő címkéjű bejegyzések mutatása: hagyma. Összes bejegyzés megjelenítése

2017. március 30., csütörtök

Hagymás kifli

16 kiflihez

  • 65 dkg liszt
  • 1 zacskó Dr. Oetker InstantÉlesztő
  • 18 g só
  • 20 g cukor
  • 33 g vaj
  • 4,3 dl tej65 dkg liszt
65 dkg liszt
1 cs. instant oetker élesztő
18 g só
20 g cukor
33 g vaj
4,3 dl tej
1 csomó újhagyma


Elkészítés

A hozzávalókból az újhagyma kivételével dagasztógéppel tésztát gyúrunk, majd 50 percet kelesztjük konyharuhával letakarva. Miután megkelt, beledolgozzuk a nagyon vékonyra vágott újhagymát is, és hagyjuk további 20 percig kelni.

A tésztát 16 egyforma adagra osztjuk.

A kis tésztagömböket a kezünkkel az asztalon még jobban megformázzuk, majd 8 percet letakarva pihentetjük. Háromszögletűre formáljuk, vékonyra kinyújtjuk, majd feltekerjük.

A kifliket ütőpapírral bélelt tepsire tesszük, felületüket vízzel megspricceljük, majd további 60 percet kelesztjük.

Előmelegítjük a sütőt 210 fokra, betesszük a tepsit, majd mielőtt becsuknánk a sütő ajtaját, gyorsan belocsolunk a sütő aljába fél deci vizet.

Kb. 15-20 perc alatt szép pirosra sütjük a kifliket.

2015. február 7., szombat

Hagymás bab Bud Spencer módra

Hozzávalók:
  • 3 evőkanál étolaj
  • 200 g szalonna - kolozsvári (füstölt)
  • 2 fej hagyma - vörös
  • 2 gerezd fokhagyma
  • 2 csapott evőkanál kristálycukor
  • 500 g vörös bab - konzerv
  • 1 teáskanál só
  • bors - fekete (őrölt)
  • 0.5 teáskanál chili (őrölt)
  • 0.5 teáskanál római kömény - őrölt
  • víz
A szalonna bőrét levágjuk és felkockázzuk.
Az étolajon elkezdjük a szalonna zsírját kiolvasztani. A cukrot rászórjuk, elkeverjük. Ez szépen karamellizálódni fog.
Közben a vöröhagymát felkockázzuk, vagy felkarikázzuk. Ki hogy szereti. :)
Ha kiolvadt a szalonna zsírja, rádobjuk a vöröshagymát és rányomjuk a fokhagymát. Üvegesre pároljuk.
Ha szép üveges a hagyma, adjuk hozzá a babot és öntsük fel annyi vízzel, amennyi ellepi. Majd főzzük, míg elforrja a levét.
Közben fűszerezzük, ekkor még csak óvatosan.
Mikor a lé elfő - kb. 10 perc -, újra felöntöm vízzel és ismét elfőzöm róla. Ezt kb. 4-szer megcsinálom, míg a bab annyira szétfő, hogy a kanalat bele lehessen állítani, de azért a babszemek még úgy-ahogy egyben vannak.
Az utolsó felöntésnél addig főzzük, hogy annyira hagyjuk zaftosra, amennyire mi magunk szeretnénk. Javallott egy kis zaftot hagyni rajta, mert ahogy hűl, még jócskán sűrűsödik! Megkóstoljuk, ha kell még bele fűszer, beállítjuk az ízét és kész is! Friss kenyérrel fogyasszuk! :)


2014. augusztus 20., szerda

Gluténmentes hagymáslepény

Gluténmentes hagymás lepény
egy 24 centis formához
kb. 10 deka meghámozott cukkini
1 db S-es tojás
4-5 púpos kanál mandulaliszt
1 csipet só
70-80 dkg hagyma (én vegyesen használtam vöröset és lilát)
5 dkg zsír
5-10 dkg bacon
5-10 dkg sajt (én Pannóniát használtam, mert a környéken nem kaptam ennél keményebb sajtot, de eredetileg parmezán kellett volna)
2 db S-es tojás
1 ek. szárított zsálya
Elkészítés:A cukkinit, a tojást és a sót összeturmixoljuk, majd annyi mandulalisztet adunk hozzá, hogy a massza sűrű, de még kenhető legyen. Nem lesz tésztából pereme ennek a lepénynek, de így is tökéletes. :)
Egy 24 centi átmérőjű kerek formát kizsírozunk, és a masszát az aljára egyengetjük. 150 fokon kb. 15 perc alatt megsütjük.
Eközben megtisztítjuk a hagymákat, és csíkokra vágjuk. Nem kell precíznek lenni, úgyse nézi senki, hogy egyforma szélességűek-e a csíkok. :D A szalonnát felkockázzuk.
A zsírt egy lábasban felforrósítjuk, beletesszük a szalonnát és a hagymát, majd alacsony hőfokon 25 percig pároljuk.
A tojásokat felverjük, belekeverjük a szalonnás-hagymás masszába, hozzáadjuk a sajtot, a zsályát, sózzuk, borsozzuk.
A tésztán elsimítjuk a feltétet,  előmelegített 180 fokos sütőben 25-30 percig sütjük.
hagyma2