A következő címkéjű bejegyzések mutatása: Narancs. Összes bejegyzés megjelenítése
A következő címkéjű bejegyzések mutatása: Narancs. Összes bejegyzés megjelenítése

2018. szeptember 15., szombat

Narancsos kakukkfüves sertéskaraj

hozzávalók 4 adag

  • 2 ek olívaolaj
  • 40 dkg sertés rövidkaraj
  • só ízlés szerint
  • bors ízlés szerint
  • 1 narancsból nyert narancslé (kb. 1 deci)
  • 1 dl fehérbor (száraz)
  • 1 szál kakukkfű
  1. A karajszeleteket sózzuk és borsozzuk.
  2. Az olívaolajat egy nagyobb serpenyőben felhevítjük, és oldalanként 5-8 perc alatt kisütjük benne a karajszeleteket. Akkor jó, ha a villát vagy hústűt beleszúrva nem jön belőle rózsaszín folyadék, de még nem száraz.
  3. Kivesszük a húst, és melegen tartjuk.
  4. A visszamaradt pecsenyelébe öntjük a fehérbort és a narancs kifacsart levét. Beleszórjuk a kakukkfüvet. Kis lángon 10-15 percig forraljuk, míg a lé kicsit besűrűsödik és besötétedik.
  5. A hússzeleteket a végén visszatesszük 1-2 percre, hogy teljesen átmelegedjenek, majd a tetejükön 1-1 szelet naranccsal tálaljuk.

2015. december 10., csütörtök

Narancs - alma- sütőtök - leves


naralmassütötökleves
Hozzávalók (4 adaghoz):
30 dkg sütőtök
2 alma
1 fej vöröshagyma
1 nagyobb burgonya
2 kiskanál oliva olaj
fél narancs leve
csipetnyi só
3 bögre (kb. 7,5 dl) levesalap
tetejére pirított kockák

Az almát és a burgonyát hámozzuk meg és szeleteljük fel egyforma kockákra. Vágjuk fel a hagymát és a sütőtököt vékonyra és az összes zöldséget tegyük egy sütőtálra. Locsoljuk meg olajjal és tegyük be a sütőbe. Nagyjából 40 perc alatt megsül.
Ekkor kanalazzuk át a zöldségeket egy lábosba. A sütőtökről – ha még eddig nem tettük volna – szedjük le a héját. Öntsük fel a levesalappal és turmixoljuk össze. Egyszer még forraljuk fel. Locsoljuk bele a narancs levét és ha szükséges ízesítsük csipetnyi sóval.
Volt itthon olajbogyós kenyér, ezt kockára vágtam és sütőlapon megpirítva a levesben tálaltam.

2015. december 1., kedd

Narancsos marcipános tekercs

Hozzávalók:
A tésztához:
  • 500 g finomliszt
  • 25 g friss élesztő
  • 2,5 dl langyos tej
  • 1 ek. kristálycukor
  • csipet só
  • 50 g olvasztott vaj
  • 3 tojássárgája
  • 1 tojássárgája a kenéshez
A töltelékhez:
  • 150 g puha vaj
  • 120 g kristálycukor
  • 150 g aszalt vörösáfonya
  • 150 g marcipánmassza
  • 1 vaníliarúd
  • 2-3 narancs reszelt héja (én 3-at használtam)
  • 100 g kandírozott narancshéj (opcionális)
Elkészítés:
A langyos tejbe keverjük a cukrot, és belemorzsoljuk az élesztőt. Hagyjuk felfutni ( kb. 5-10 perc). A lisztet egy tálba mérjük, hozzáadjuk a felfuttatott élesztős tejet, az olvasztott vajat,a tojások sárgáját és a csipet sót. Lágyabb, levegős tésztát dagasztunk, majd 35-45 perc alatt hagyjuk duplájára kelni. lehet kevesebb vagy több idő is a szoba hőmérsékletétől függően.
A töltelékhez a vajat elkeverjük a cukorral, a vaníliarúd magjaival és a narancsok reszelt héjával.
A megkelt tésztát lisztezett deszkára borítjuk, és 3-4 mm vastag téglalappá nyújtjuk, megkenjük a vajas töltelékkel, megszórjuk az aszalt vörösáfonyával, végül egyenletesen ráreszeljük a marcipánt. A téglalap hosszabbik végénél kezdve feltekerjük, és két ujjnyi szeletekre vágjuk. Sütőpapírral bélelt tepsire helyezzük a csigákat, ismét hagyjuk duplájára kelni.
A sütőt 180°C-ra előmelegítjük. A megkelt csigákat megkenjük tojássárgával, majd a sütőben körülbelül 20-25 perc alatt készre sütjük a péksütiket.