A következő címkéjű bejegyzések mutatása: Spenót. Összes bejegyzés megjelenítése
A következő címkéjű bejegyzések mutatása: Spenót. Összes bejegyzés megjelenítése

2019. március 14., csütörtök

Mascarponés spanóttal töltött canelloni


Tölteni
8 db száraztészta - cannelloni

A töltelékhez
1 fej vöröshagyma
2 evőkanál olívaolaj
3 gerezd fokhagyma
450 g spenót (mirelit, vagy friss)
4 púpos evőkanál mascarpone

1 csapott teáskanál feketebors (őrölt)
2 csapott teáskanál szerecsendió (őrölt)
A besamel mártáshoz
100 g vaj
3 púpos evőkanál búzaliszt (BL55)
5 dl 2,8%-os tej

1 csapott teáskanál feketebors (őrölt)
2 csapott teáskanál szerecsendió (őrölt)
A tetejére
200 g trappista sajt (reszelt)

Elkészítés
A megpucolt vöröshagymát és a fokhagymát apróra felkockázzuk, majd az olívaolajon megdinszteljük.

Hozzáadjuk az áttört fokhagymát, a kiolvasztott spenótot, alaposan összekeverjük és picit megpirítjuk.

Hozzáadjuk a mascarponét, alaposan elkeverjük. Sóval, borssal és szerecsendióval ízlés szerint fűszerezzük. Körülbelül 10-15 percig főzzük, majd lekapcsoljuk a tűzhelyet, és félretesszük hűlni.

Amíg a töltelék hűl elkészítjük a besamel mártást. A vajat megolvasztjuk, és a lisztet megpirítjuk rajta. Hozzáadjuk apránként a tejet, csomómentesre keverjük, és addig főzzük, míg kicsit besűrűsödik.

Sóval, borssal és szerecsendióval kellemes ízűre fűszerezzük.

A cannelloni tésztákat mokkáskanál segítségével (vagy ha van, akkor cukrászkrémekhez használatos habzsákkal) megtöltjük a mascarponés spenótos töltelékkel. Egy jénai tálba egymás mellé helyezzük őket.

Leöntjük a betöltött tésztákat a besamel mártással, majd megszórjuk a sajttal a tetejét.

180 C fokra előmelegített sütőben körülbelül 40 perc alatt készre sütjük.

Melegen tálaljuk az elkészült spenótos canellonit! Nagyon ízletes étel! ;)

2018. szeptember 18., kedd

Spenótos kétsajtos rakott padlizsán

hozzávalók 6 adag

  • 1 nagy db padlizsán
  • só ízlés szerint
  • 4 ek olívaolaj
  • 1 db vöröshagyma
  • 3 dl passzírozott paradicsom
  • bors ízlés szerint
  • 1 tk oregánó
  • 1 tk bazsalikom
  • 1 ek vaj
  • 2 gerezd fokhagyma
  • 15 dkg spenót
  • 15 dkg mozzarella
  • 5 dkg parmezán sajt

elkészítés

  1. A padlizsánt vékony, nagyjából félcentis karikákra szeleteljük, alaposan megsózzuk, majd félretesszük, hogy levet eresszen. Közben elkészítjük a többi réteget.
  2. Egy kis lábosban felhevítünk három evőkanál olívaolajat, és üvegesre pároljuk rajta a felaprított hagymát. Felöntjük a passzírozott paradicsommal, sózzuk-borsozzuk, hozzáadjuk az oregánót és a bazsalikomot, majd 5 perc alatt készre főzzük.
  3. Egy serpenyőben felforrósítjuk a vajat, majd megpirítjuk rajta a finomra aprított fokhagymát. Rádobjuk a lemosott-lecsepegtetett spenótot, sózzuk-borsozzuk, és egy-két perc alatt megpároljuk.
  4. A padlizsánszeletekről konyhai törlőkendővel leitatjuk a nedvességet. Serpenyőben egy kanál olajat hevítünk, és több adagban megpirítjuk a karikák mindkét oldalát úgy, hogy kényelmesen elférjenek a szeletek. Ezt lehet sütőben is sütni, ugye?
  5. Kivajazunk egy kisebb hőálló tálat, és elkezdjük a rétegezést. Alulra jön egy sor padlizsánszelet, ezekre egy-egy kanál paradicsomszósz és párolt spenót, majd egy-egy szelet mozzarella. Ezt megismételjük még kétszer, annyi különbséggel, hogy a második réteg sajt reszelt parmezán lesz, a tetejére pedig mozzarella és parmezán is kerül.
  6. 180°C-ra előmelegített sütőben 25 percet sütjük, amíg a teteje jól meg nem pirul.

2015. március 20., péntek

Spenótos kecskesajtos felfújt




Hozzávalók 6-8 adaghoz:
15 dkg kecskesajt
45 dkg spenótpüré (1 csomag mirelit vagy azonos súlyú friss)
6 dkg vaj
8 dkg liszt
2 tojás
1-2 gerezd fokhagyma apróra vágva
só, őrölt bors
néhány csepp citromlé
vaj és liszt a forma kikenéséhez

A vajat serpenyőben felforrósítjuk, megpirítjuk rajta a fokhagymát. A felengedett spenótot sűrű szitán lecsepegtetjük, és megpároljuk a fokhagymás vajon. (Ha friss spenótot használunk, ekkor turmixoljuk le, majd tegyük vissza a serpenyőbe.) Sózzuk, borsozzuk, rászórjuk a lisztet, és besűrítjük vele, majd a tűzről levéve belekeverjük a tojássárgáját.

A tojásfehérjét csipet sóval és néhány csepp citromlével kemény habbá verjük, majd óvatosan a spenótos masszába forgatjuk. A formákat vajjal kikenjük, liszttel kiszórjuk, majd háromnegyedig töltjük őket a masszával, és belenyomkodjuk a felkockázott kecskesajtot. 200 °C-ra előmelegített sütőbe tesszük, és 15-25 percig sütjük. Akkor jó, ha megemelkedik a formában, és átsül a közepe is, mert ha nyers marad, könnyen összeesik tálalás előtt, és lisztes ízű marad.