A következő címkéjű bejegyzések mutatása: alacsony szénhidrát. Összes bejegyzés megjelenítése
A következő címkéjű bejegyzések mutatása: alacsony szénhidrát. Összes bejegyzés megjelenítése

2018. július 6., péntek

Csicseriborsós töltött kenyér

Amire szükséged lesz hozzá:
20 dkg csicseriborsó liszt
20 dkg fehér tönkölybúza liszt
1 ek. fehér liszt (ez csak a formázáshoz kell két kelés között)
2.25 dl (fele langyos víz,fele tej)
élesztő (friss fele)
1 kk. nádcukor
1 tk.só
1 ek.olívaolaj

Most a tölteléke:
3 ek.tejföl (jó sűrű)
2 közepes lilahagyma
5-8 dkg sajt (én most mozzarellát tettem bele)
2-3 ek.olívaolaj
kakukkfű ág


A lilahagymákat megpucoltam és vékonyan felszeleteltem, 2-3 kanál olívaolajba tettem párolódni, sóztam, majd kakukkfüvet morzsoltam rá. Félretettem hűlni.
A csicseriborsó lisztet és a tönkölyt elkevertem villával, sót tettem bele. A tejet a langyos vízzel összeöntöttem, belemorzsoltam a fél élesztőt, cukrot és hagytam felfutni.
A liszthez öntöttem az élesztőt, beletettem az olívaolajat és most a géppel dolgoztattam össze. A végén szépen leszedtem az edény oldaláról, – amire kiváló eszköz a szilikonos kis lapátka – hintettem rá a  fehér lisztből, és egy kis helyes gombócot formáltam belőle olívaolajos kézzel. Ekkor még elég lágy volt a tészta. Hagytam 1 órát kelni.
1 óra elteltével újabb gyúrás következett, de csak 1-2 percig, és meghintettem a maradék sima liszttel, újabb finomabb átgyúrás után megint pihenő következett.
Amikor megkelt,  kis tepsinyi sütőpapírra tettem a mini cipót és csak úgy egy kis téglalapot formáltam belőle olívaolajos tenyérrel, úgy 1- 1.5 cm vastag volt ilyenkor a tészta. Megkentem a tejföllel, de nem egészen a szélekig. Ráöntöttem olajostól a lilahagymás finomságot, vékony szeleteket pakoltam a tetejére  a mozzarellából ide-oda,és a sütőpapírral két hosszanti oldalról emelve összezártam a tetejét egymásra hajtva a két oldalt.

Összecsipegettem az ujjaimmal felül, és egy kis formába fektettem, (lsd. képen) ezért maradt szép formája, és bár szétnyílt a teteje, semmit sem veszített a szépségéből, max nevezhetjük rusztikusabb kenyérkének.
Bátran töltsétek bármivel, paradicsomos gombával vagy sonkás olívabogyós töltelékkel, tejfölös fokhagymás parajjal, de bármivel tényleg amit csak szerettek és fűszerezzétek! Jó étávgyat

2014. október 24., péntek

Laktózmentes palacsinta

Vékony, átlátszó, tekerhető, imádom! :)


Hozzávalók

1 L-es tojás
1 ek rizsliszt
2 ek tápióka keményítő
1 tk eritrit
1 csipet só
és annyi víz, hogy palacsinta tészta sűrűséget kapjunk.

Kókuszolaj a sütéshez

Ez a mennyiség 3-4 db vékony palacsintára elegendő, szerintem úgy érdemes sütni, hogy ahány fő, annyiszor ennyi adag.

A fotó már másodszori sütés eredménye, mert először a nem megfelelő fényviszonyok miatt meg sem fotóztam. Itt többet csináltam, mint amit egyszerre meg lehet enni, így másnap is ettünk még belőle. Javaslom, csak annyit süssünk ki egyszerre, amiennyit meg tudunk enni, mert másnap nem ugyanaz az élmény! Okés?!

2014. szeptember 2., kedd

Még egy fehérjés kenyér



Hozzávalók
A száraz csapat:
- 50 g szójaliszt
- 120 g zabpehely: 60 g zabpehelyliszt (vagy ledarált) és 60 g apró szemű zabpehely formában
- 30 g lenmag (nem az egész, nem a liszt, hanem az enyhén tört lesz a tuti!)
- 1 csapott tk. szódabikarbóna
- só

A nedves csapat:

- 1 tojás + 2 tojásfehérje (L-es méret)
- 150 g zsírszegény krémtúró (ne a bütykös, az nem fog szépen beleolvadni a tésztába…). Ha ilyet nem kapsz, jó lesz a joghurt is, de akkor picivel több zabot tegyél bele, hogy a nedvességét ellensúlyozzuk!)

A kakukktojás:
- 150 g cukkini (+ a cukkini levéből is tegyél félre majd egy minimálisat!)

Elkészítés
Tök egyszerű lesz, csak a sorrend fontos – így kis csoportokra bontottam a hozzávalókat a könnyedség kedvéért.  Először fogunk egy nagy edényt és belerakjuk a szilárd dolgokat. Összekever. Utána a nedves szekció. Összekever. Végén a cukkini: megpucol, lereszel, levet kinyomkod, hozzáad és összekever.
Ok, ha idáig eljutottál, már nem hátrálhatsz meg! Egy gyors állapot – csekkolás szükséges:olyan állagú tészta szükséges, amely egy "nedvesebb" darált hús érzetre emlékeztet... nem folyik, szépen egybedolgozható.

Te a következő 3 dologgal szembesülhetsz:

1. Túl száraz és nem áll egybe a tészta: akkor a cukkini leve tök jó lesz a hígításra!
2. Nagyon folyós (mert hanyagul csavargattál cukkinit ki - irgum burgum): akkor zabliszttel kompenzálhatod!
3. Szinte lehetetlen: már elsőre eltaláltad rejtett kiskukta ösztöneiddel a tökéletes állagot. Sütés után menj lottót venni.

Végül töltsünk meg egy szilikonos kenyér/őzgerinc formát, szórjunk pár mutatós magot a tetejére, majd előmelegített sütőben süssük közepes lángon, nagyjából 20 percig.Mindenkinek más a sütője, úgyhogy hagyatkozz az illatokra, illetve érdemes villával megbökdösni a vége felé, és ha nem ragad a villa, akkor jók vagyunk!

Ha elkészült akkor vedd ki a sütőből, hagyd kihűlni, majd borítsd ki a formából… és lehet nekiesni. Krémtúró, cottage cheese, csirkemell sonka, zöldésg… mind mehet mellé… de persze ha Te pörküüültbe akarod tunkolni, annak sem állhatok az útjába.
Kiegészítések:
A receptben a szójaliszt az állaga és a kedvezőbb fehérjetartalma miatt került be a csapatba – de helyettesítheted finomra darált zabliszttel vagy ízesítetlen fehérjeporral – már ha van ilyen kincs a birtokodban.

Nálam szűk a család és kicsi a forma méret (22 cm x 11 cm), így ha Te többre vágysz, akkor duplázd meg az adagot. Arra figyelj, hogy a szódabikarbónától a kenyér szépen megemelkedik, tehát elég háromnegyed részig megtölteni a formát.

Ez a típusú kenyér a túró és a cukkini jóvoltából elég puha, még akkor is, ha megmarad másnapra. (Nálunk a harmadnapot sose érte meg... :)). Viszont! Ha Te roppanósabb kenyeret szeretnél, akkor a levágott kis szeleteket dobd be a szendvicssütőbe és pirítsd át! Meglátod, vissza se akarsz térni ehhez a puffasztott rizs dologhoz! :)

Tápérték adatokat sem felejtjük! A teljes kenyérben: 980 kcal, 85 g fehérje (!), 96 g összetett szénhidrát (26 g rost!) és 26 g zsír van (ez főképp a lenmag miatt, szóval "jó" zsír...).
Ahogy a bevezetőben pedzegettem, kis kenyerünktől az édes oldal sem áll olyan távol! Sőt! A szójaliszt szekciót cseréld le ugyanannyi (vagyis 50 g) vaníliás proteinre, dobd fel egy kis dióval... és subidubidúúú!

Fehérjés kenyér ( alacsony szénhidráttartalmú)



- 1 bögre zabpehelyliszt
- 3/4 bögre natura ízesítetlen tejsavófehérje-por
- 1 nagy alma
- 2 ek. lenmagpehely
- 5 tojásfehérje
- 1 egész tojás
- 1-1 tk só és sütőpor

Az almát megszurkáltam egy villával, és 5 perc alatt a mikróban "megfőztem". Hagytam kicsit hűlni, majd kikapartam a főtt húsát, összekevertem a lenmaggal és tojásokkal. A tojsos katymaszt meg az összekevert száraz hozzávalókkal kevertem ki. 25 percet sült közepes lángon, kenyérsütő formában. Eztán a kenyérrudat, ha kihűlt, 4 darabra vágtam, amit még 4-4 vízszintes szeletre. így 16 szelet klassz kis centis kenyérkém lett. 
szeletenként 61 kcal 5 ch 1 zsír 7 fehérje 1 rost

Lenmaglisztes alacsony szénhidráttartalmú kenyér


Szóval, amit beleraktam: 
1 bögre lenmagliszt
3/4 bögre darált szójagranulátum( szójaliszt helyett, mert az nem volt itthon)
1 evőkanál lenmag
5 tojásfehérje
1 egész tojás
1-1 tk só és sütőpor

Tápanyagtartalma összesen (fél kilós kis cipó lett belőle, amit kb. 12 szeletre osztani):
Kcal: 843
F: 80 g
Ch: 53 g (szóval egy szeletben nincs 5 g se!!!)
Zs: 19 g