A következő címkéjű bejegyzések mutatása: Kifli. Összes bejegyzés megjelenítése
A következő címkéjű bejegyzések mutatása: Kifli. Összes bejegyzés megjelenítése

2017. március 30., csütörtök

Hagymás kifli

16 kiflihez

  • 65 dkg liszt
  • 1 zacskó Dr. Oetker InstantÉlesztő
  • 18 g só
  • 20 g cukor
  • 33 g vaj
  • 4,3 dl tej65 dkg liszt
65 dkg liszt
1 cs. instant oetker élesztő
18 g só
20 g cukor
33 g vaj
4,3 dl tej
1 csomó újhagyma


Elkészítés

A hozzávalókból az újhagyma kivételével dagasztógéppel tésztát gyúrunk, majd 50 percet kelesztjük konyharuhával letakarva. Miután megkelt, beledolgozzuk a nagyon vékonyra vágott újhagymát is, és hagyjuk további 20 percig kelni.

A tésztát 16 egyforma adagra osztjuk.

A kis tésztagömböket a kezünkkel az asztalon még jobban megformázzuk, majd 8 percet letakarva pihentetjük. Háromszögletűre formáljuk, vékonyra kinyújtjuk, majd feltekerjük.

A kifliket ütőpapírral bélelt tepsire tesszük, felületüket vízzel megspricceljük, majd további 60 percet kelesztjük.

Előmelegítjük a sütőt 210 fokra, betesszük a tepsit, majd mielőtt becsuknánk a sütő ajtaját, gyorsan belocsolunk a sütő aljába fél deci vizet.

Kb. 15-20 perc alatt szép pirosra sütjük a kifliket.

2017. január 1., vasárnap

Kelesztés nélküli kifli

A tésztájoz

Lekenni

  • 1 evőkanál 2,8%-os tej













Elkészítés


1
A tejből 100 ml-t meglangyosítunk, hozzáadjuk a cukrot, belemorzsoljuk az élesztőt, és 10 perc alatt felfuttatjuk.
2
A liszthez adjuk a sót, olvasztott vajat, a felfuttatott élesztőt és a maradék tejet majd jól kidolgozzuk, dagasztjuk. (Nekem plusz 35 g lisztet vett még fel, mert ugye nem minden liszt egyforma).
3
A kész tésztát két részre osztjuk.
4
kerek lappokká nyújtjuk, majd elvágjuk 4-4 részre (félbe, és a felet is félbe). Egyesével vékony háromszöggé nyújtjuk, majd a szélesebbik felétől szorosan feltekerjük, úgy hogy a hajtás alulra kerüljön. (Nem érdemes nagyon szélesre csinálni maximum 1 arasznyira legyen széles, mert ha ettől hosszabb, akkor vékonyka marad a kifli.)
5
Sütőpapíros tepsire tesszük a kész kifliket.
6
A sütőt előmelegítjük 200 C fokra (alsó, felső sütés) amíg belemelegszik a sütő annyi kelesztés pont elég ennek a kiflinek. Ha ez megvan, akkor a kifliket lekenjük tejjel és mehet a sütőbe kb. 20 percre, míg szép pirosra sülnek.

2015. március 6., péntek

Házi túrós kifli



Hozzávalók: 60 dkg liszt, 25 dkg margarin, 4 dkg élesztő, 4 dkg cukor, 1 tojás 1 dl tej, csipet só, +1 tojás a kenéshez (zsír is jó...)

Felfuttatjuk az élesztőt a cukorral elkevert tejben, elmorzsoljuk a vajat a liszttel, hozzáadjuk a felfutott élesztőt és a többi hozzávalóval összegyúrjuk. Hűtőbe tesszük amíg elkészül a túrótöltelék.

Töltelékhez: 30 dkg túrót, 12 dkg cukorral, 1 dl tejföllel, 5 dkg mazsolával, 3 dkg búzadarával és 1 citrom reszelt héjával összekeverünk.

A tésztát 8 cipóra osztjuk, majd kerek lapokká nyújtjuk, és egyenként 8 cikkre vágjuk. Minden cikkre teszünk a töltelékből, feltekerjük, felvert tojással megkenjük. 180 fokos sütőben sütjük. Még melegen behintjük vaníliás cukorral. Ebből a mennyiségből 64 apró kiflink lesz. Nem érdemes kevesebbet készíteni, finom omlós.

2014. december 13., szombat

Isteni finom kelt kifli



Isteni finom kelt kifli

Hozzávalók:

50 dkg liszt
2,5 dkg élesztő
1/2 evők. cukor
1/2 evők. só
1 tojás sárgája
1 dl étolaj
1/4 l tej
12,5 dkg margarin
1 egész tojás a kenéshez
szezámmag, köménymag, reszelt sajt, ízlés szerint

A meglangyosított tejet egy kelesztő tálba öntjük, belekeverjük a cukrot, belemorzsoljuk az élesztőt. Pár perc múlva hozzáadjuk a tojás sárgáját, a lisztet, a sót, elkeverjük, majd apránként hozzáadagoljuk az étolajat is, amivel összeállítjuk a tésztát. Letakarva jó 30 percig kelesztjük, majd átgyúrjuk a tésztát, és 4 cipót formázunk belőle. Minden cipót egyenként kerekre nyújtunk, átlósan felvágjuk úgy, hogy 8 kiflit tudjunk formázni belőlük. Egy gáz tepsit vastagon kikenünk a 12,5 dkg margarinnal, erre helyezzük a kifliket, megkenjük felvert tojással, meghintjük sóval, megszórjuk szezámmaggal, vagy sajttal ízlés szerint. 20-30 perc pihentetés után 200 fokra előmelegített sütőben sütjük.

Megjegyzésem: Kiflink igen finom, ropogós lesz a margarintól, amivel a tepsit kikenjük, mert sütés közben felszívja.