A következő címkéjű bejegyzések mutatása: pástétom. Összes bejegyzés megjelenítése
A következő címkéjű bejegyzések mutatása: pástétom. Összes bejegyzés megjelenítése

2016. október 21., péntek

Májpástétom




Hozzávalók (4 adag):
1 kg sertésmáj
2 nagyobb vöröshagyma
3 evőkanál zsír
2 csapott kávéskanál majoránna
őrölt bors

3 evőkanál puha vaj vagy margarin
3-4 evőkanál mustár
1 csapott kávéskanál őrölt szerecsendió
125 ml víz



A májat apró kis kockákra daraboljuk fel, és zsíron megpirított hagymához adjuk. Fontos, hogy folyamatosan kevergetni kell, nehogy odaégjen. Majd ha már kifehéredett, akkor kevés vízzel és majorannával, fedő alatt megfőzzük. Ha elkészült, csak akkor sózzuk meg.

Miután kihűlt, turmixoljuk, vajjal, mustárral és szerecsendióval készre keverjük. Jó étvágyat!

2016. január 21., csütörtök

Élesztőpástétom



Egyszerűen elkészíthető szendvicskrém, mely B1-vitaminban gazdag, így elősegíti a szénhidrát-lebontást. B6-vitamin-tartalma a fehérje lebontásban játszik szerepet, folsavtartalma pedig serkenti a vörösvérsejtképzést. 160 grammra számítottuk a tápértéket.


Hozzávalók

10-15 dkg zab-, rozs- vagy búzapehely
5-7 dkg friss élesztő
1 nagy fej hagyma
olaj, bors, só

Vegeta vagy húsleveskocka
petrezselyemzöld
víz

Elkészítés


A kockákra vágott hagymát olajban megpárolom. Megborsozom, hozzámorzsolom a friss élesztőt, beleteszem a pelyhet, felöntöm a megfelelő mennyiségű vízzel. Megszórom Vegetával vagy belepottyantom a húsleveskockát. Pástétom-sűrűségűre főzöm (kb. 12-15 perc). A végén utánízesítem sóval, és frissen vágott petrezselyemlevelet szórok bele. Mi pirítóssal és mentateával szoktuk fogyasztani.










Nyuszika éleszrőpástétomja






Hozzávalók: kevés olaj, 1 vöröshagyma, 2-3 evőkanál őrölt pirospaprika, 1 teáskanál kurkuma, só, őrölt bors, majoránna, bazsalikom, 1 kocka (sárga papíros) élesztő, 3 tojás, 6 evőkanál zsemlemorzsa, 6 dl tej,


Elkészítés:
1.) A hagymát megtisztítjuk, felkockázzuk, és egy teflonban kevés olajon üvegesre pirítjuk. Lehúzzuk a tűzről és megszórjuk pirospaprikával.
2.) Egy mélyebb edénybe morzsoljuk az élesztőt, és hozzáadjuk a 3 tojást. Habverővel elkeverjük, hozzáadjuk a zsemlemorzsát, a 3 dl tejet, és simára keverjük.
3.) Ha kész, a tojásos masszát ráöntjük a hagymára, és lassú tűzön főzni kezdjük. Sózzuk, borsozzuk, megszórjuk kurkumával, majoránnával, bazsalikommal, és hozzáadjuk a maradék 3 dl tejet. Addig főzzük, amíg puffogni kezd (mint a puding, amikor besűrűsödik). Üvegtálba kanalazzuk a kész masszát, és tálalásig a hűtőbe tesszük. Tálalás előtt friss bazsalikom levelekkel, paradicsommal, paprikával, uborkával díszíthetjük. Kenyérre kenve nagyon finom szendvicskrém, és remekül illik hozzá a savanyú uborka!