1 ½ kg teljesen zöld paradicsom
1 kg fanyar alma
2 csésze mazsola,
1 1/2 csésze kockára vágott hagyma
2 teáskanál finomra darált fokhagyma
2 csésze világos barna cukor
1 csésze kristálycukor
2 teáskanál asztali só
1 1/2 csésze almaecet, plusz egy kicsit több, ha szükséges
3-4 evőkanál finomra darált friss gyömbér, ízlés szerint
1 1/2 evőkanál mustármag
2 teáskanál őrölt koriander
1 teáskanál őrölt fahéj
1 teáskanál finomra aprított friss, erős piros paprika, vagy 1/2 teáskanál szárított pirospaprika-pehely, vagy 1/4 teáskanál őrölt csípős piros Cayenne-bors
A megmosott zöld paradicsomot és az almákat felkockázzuk, hozzáadjuk a vöröshagymát, fokhagymát, beletesszük a cukrot, és a barna cukrot (a barna cukor helyett használhatunk mézet is) sózzuk, hozzáadjuk az ecetet. A fűszereket ledaráljuk, és azt is belekeverjük. Hozzáadjuk a durvára vágott mazsolát, és addig főzzük, amíg besűrűsödik. Ez az idő 3-40 perc. Közben kavarjuk, hogy a cukor miatt le ne égjen. Kellemes édes-savanyú csípős ízesítőt kapunk
A következő címkéjű bejegyzések mutatása: csatni. Összes bejegyzés megjelenítése
A következő címkéjű bejegyzések mutatása: csatni. Összes bejegyzés megjelenítése
2015. április 9., csütörtök
Füge csatni
1 kg füge
2 ek semleges olaj pl repce,
1 nagy fej hagyma
4 cm friss gyömbér
2 db piros chili
20 dkg cukor
2,5dl almaecet
2 db citrom reszelt héja és kifacsart leve
1 marék mazsola
3 tk mustármag
1 rúd fahéj
1 rúd vanília
½ tk őrölt szegfűbors
½ tk só
¼ tk őrölt szegfűszeg
Az olajat tegyük egy lábasba, és forrósítsuk fel. Az apróra vágott hagymát pároljuk meg, és adjuk hozzá a fűszereket, az ecetet, és mindent a legvégén a fügét. amit előzőleg megtisztítunk, és apróra vágtunk. Lefedve főzzük addig amíg a füge kezd puhulni. Kb 10-15 perc. ezután jó sűrűre főzzük, majd forrón üvegekbe töltjük, lezárjuk a tetejét és fejre fordítva pihentetjük 5 percig és már mehet is a kamrába. A kész csatni sült húsokhoz, sajtokhoz tálaljuk.
Rebarbara csatni
1 kg rebarbara szár
1 nagy vöröshagyma
10 dkg mazsola
50 dkg barnacukor
5 dl almaecet
2 evőkanál mustármag
1 evőkanál szegfűszeg
2 teáskanál csili pehely
1 ½ evőkanál só
A rebarbara levélszárat 1-1 ½ cm-es darabokra vágjuk. tegyük egy lábasba, adjuk hozzá a kockára vágott vöröshagymát, és adjuk hozzá a többi hozzávalót. A mustármagot, a szegfűszeggel együtt tegyük egy tüllbe, vagy teatojásba, és úgy adjuk a gyümölcshöz. Ha szeretjük akkor apróra is darálhatjuk, és hozzá is keverhetjük. Kb 30 percig főzzük, és azután 2 dl-es üvegekbe tesszük, gondosan lezárjuk a fedelét, és 5 percre fejjel lefele fordítjuk, majd szárazdunsztban hagyjuk kihűlni. Ezután címkézzük és mehet a polcra. Legjobb 1 hónapot várni a felbontással, hogy az ízek alaposan összeérjenek.
2015. március 28., szombat
Alma csatni
6 közepes alma
1 1/2 kávéskanál ánizs
2 evőkanál ghí vagy vaj
2 szárított erős pirospaprika, összemorzsolva
1 kávéskanál kurkuma
50 ml víz
6 evőkanál cukor
Ahogyan készül:
Feliratkozás:
Bejegyzések (Atom)