A következő címkéjű bejegyzések mutatása: Fagylaltok. Összes bejegyzés megjelenítése
A következő címkéjű bejegyzések mutatása: Fagylaltok. Összes bejegyzés megjelenítése

2014. július 28., hétfő

Uborkás-sárgadinnyés jégkrém




Uborkás-sárgadinnyés jégkrém

Hozzávalók (4-6 személyre):

1 db kígyóuborka
2-3 szelet sárgadinnye
1 dl frissen facsart citromlé
2 dl tej
3-4 evőkanál méz
menta levelek, ízlés szerint

Elkészítés:
Kb. egy centis kockákra vagdossuk fel az uborkát úgy, hogy nem távolítjuk el a héját. A sárgadinnyéről viszont vágjuk le, és ezt is kockázzuk apró darabokra. Tegyük bele a turmixgépbe, adjuk hozzá a tejet, a citromlét, és a mentát, majd pürésítsük össze. Ezután már csak bele kell tölteni a jégkrémformába és a mélyhűtőben addig fagyasztani, míg meg nem szilárdul, legalább két, maximum négy órán keresztül. Amikor kivesszük a formákat a mélyhűtőből, rövid időre engedjünk rá kívülről langyos vizet, hogy könnyebben kiszedhessük a jégkrémet. 


Kellemes hűsölést!

Uborkás jégkrém

Mentás-uborkás jégkrém

Hozzávalók (4-6 személyre):

600 g friss uborka 
125 g  joghurt
1 dl tej
100 g nyírfacukor
friss menta levelek

Elkészítés:
Minden hozzávalót összekeverünk, és robotgéppel vagy kézi mixerrel elpépesítjük. Ha több mentát teszünk bele, még frissebb, és hűsítőbb lesz az íze. Miután a joghurtos krémet felosztottuk apró adagokra, tegyük őket a jégkrémformába (vagy a poharakba), fedjük le a tetejét egy darab fóliával, és a faspatulákat ezeken szúrjuk keresztül, hogy a lágy krémben a helyükön maradjanak. Ezután pár órára helyezzük a fagyasztóba, majd miután megkeményedtek, szedjük ki a poharakból és élvezzük a hűsítő ízeket.