A következő címkéjű bejegyzések mutatása: leveles tészta. Összes bejegyzés megjelenítése
A következő címkéjű bejegyzések mutatása: leveles tészta. Összes bejegyzés megjelenítése

2017. október 29., vasárnap

Retro Sajtroló



Hozzávalók:
1 csomag leveles tészta
1 tojás felverve – a kenéshez

A töltelékhez:
15 dkg reszelt sajt
2,5 dl habtejszín
6 tojássárgája
12 dkg vaj
1 mk. só

1. A leveles tésztát kinyújtjuk 3-4 mm vastagra. A sütőt előmelegítjük 200 fokra.
2. 1-2 cm széles csíkokat vágunk belőle és kis habrolócsőre tekerjük úgy, hogy kicsit fedjék egymást a tésztacsíkok. Felvert tojással lekenjük, sütőpapírral bélelt tepsire helyezzük és kb. 15-20 percig sütjük, míg szép aranysárga lesz.
3. Kivesszük, és még melegen óvatosan letoljuk a hengerről a rolókat, majd félretesszük, hogy teljesen kihűljenek.
4. A tejszínt egy lábasba tesszük, hozzáadjuk a sajt 2/3 részét, a sót, felforraljuk, majd beleöntjük a tojássárgáját. Sűrű kevergetés mellett még melegítjük néhány percig, majd lehúzzuk a tűzhelyről, és hűlni hagyjuk. Ha kihűlt, habosra keverjük a vajjal.
5. Ha kihűlt a massza és a rolók is, nyomózsákba kanalazzuk a sajtkrémet és betöltjük vele a rolókat, a végüket reszelt sajtba mártjuk.

2016. szeptember 16., péntek

Hot dog leveles tésztából




hozzávalók / 4 adag



1 csomag leveles tészta
25 dkg virsli
3 ek mustár
1 közepes db vöröshagyma (sülve)
5 dkg sajt
3 közepes db csemegeuborka
1 db tojás
2 teáskanál szezámmag


elkészítés


A leveles tészta közepére rakjuk a virsliket, amiket megkenünk mustárral, ráhalmozunk sült hagymát, erre a szeletelt sajtot, majd jó pár ecetes uborkával is megkínáljuk.
A virslik két oldalán a tésztát 45°-os szögben bevagdossuk, és utána a videóban látható módon egymásra takarjuk. Majd felvert tojással szépen körbekenegetjük, és a szezámmaggal meghintjük!
Mehet is az egész a 190°C-ra előmelegített sütőbe 20 percre. Amikor kész, nincs más dolgunk, mint szeletekre vágjuk, és vígan elfogyasztjuk!

Forrás

2016. március 19., szombat

Almarózsa



Almarózsának neveztem el ezeket a cuki kis süteményeket, amikhez egy csomag leveles tészta, három darab alma, baracklekvár, fahéj, édesítő vagy cukor és némi citromlé szükséges. A kis rózsácskákat pedig muffin sütőbe fogjuk belehelyezni, nekem ebből a mennyiségből kilenc szép rózsám lett. 
Első lépésként kivájjuk az alma maghéját és szép vékony szeletekre szeljük egy éles kés segítségével. Próbáljátok meg olyan vékonyra vágni, amennyire csak sikerül, de azért az ujjaitokra vigyázzatok!
Ezt követően belehelyezzük a felszeletelt almákat egy öblös tálba, felengedjük vízzel, csurgatunk bele némi citromlevet és a mikróban 4-5 perc alatt puhára főzzük. Akkor jó, ha szépen hajlik, ha mozgatod.
A kiolvasztott leveles tésztát kinyújtjuk és három csíkot vágunk belőle. Egy csomagban három tésztalap található, így jött ki nekem a kilenc rózsa a végére. Ha viszont ügyesebb vagy nálam és a tésztát még vékonyabbra tudod nyújtani, akkor akár 12 sütit is tudsz ekkora mennyiségből készíteni. A csíkokat megkenjük baracklekvárral, én az anyukám által készített cukor és tartósítószermentes házi lekvárt választottam. Az almaszeleteket a csík felső felére helyezzük és megszórjuk fahéjjal, az alját pedig ráhajtjuk.
Óvatosan feltekerjük, mint egy csigaházat és beletesszük a kivajazott muffin sütőbe. Kis kezek szorgos segítségével még gyorsabban elkészülhetünk. :)
Előmelegített sütőben 15 perc alatt készre sütjük. Célszerű akkor kiszedni a muffin sütőből, amikor kihűlt, így biztosan nem fog szétesni. A tetejére porcukrot vagy finomra őrölt édesítőszert szórjunk.
Forrás

2015. március 25., szerda

Mogyorós csiga

15 dkg törökmogyoró helyett mandula is jó
50 dkg mélyhűött, felengedett leveles tészta
40 dkg nutella
1   db   narancs


sütőt előmelegítjük 200 fokra(gáz 6-os fokozat), sütőpapírt tegyünk a tepsibe
mogyorót - ezt, azt durvára daráljuk
tésztát enyhén lisztezett deszkán 40*35 cm-es lapra nyújtjuk. egyenletesen megkenjük a nutellával, rászórjuk a darált mogyorót és ráreszeljük a narancs héját
a tésztát szorosan feltekerjük és késsel 1/2 cm-es szeletekre vágjuk.
tekercseket szorosan egymás mellé helyezzük  a tepsire és bő 20 perc alatt megsütjük. Még melegen szétválaszjuk őket késsel, ha összesülnek. Ezután a tepsit egy rácsra tesszük és a süteményeket kihűtjük.




2014. szeptember 20., szombat

Leveles tészta

http://andi1976.gportal.hu/gindex.php?pg=30307987 

itt van

Sajtroló

Egy csomag bolti leveles tésztát téglalapalakúra, vékonyra kinyújtjuk. Egésztojással az egészet lekenjük, egy centi széles csíkokra vágjuk.
Csíkonként szorosan egymást fedve darabolt főzőkanál nyélre tekerjük. ( a tojás nélküli felét tekerjük a roló formára vagy főzőkanál nyelére )
( Egy főzőkanálnyélből 2 db 10 – 12 cm-es darab jön ki ).
20 percet pihentetjük és forró sütőben kisütjük.

Sajtkrém :
30 dkg reszelt sajtot, 4 tojássárgájával , 4 dkg liszttel, 2 dl tejjel sűrűre kell főzni és kihűteni. Ha teljesen kihűlt akkor egy 10 dkg margarinnal habosra kikeverni és ízlés szerint sóval ízesíteni.

A tésztát forrón kell lehúzni a nyélről. Egyforma darabokra vágni és nyomózsákkal a krémet beletölteni a tésztákba úgy hogy a két végén a krém kilátszódjon. A végeket reszelt sajtba kell mártani.

A tészta akkor nem jön le a formáról :
- ha nem sült meg a tészta
- ha nem forrón szedjük le a formáról

Ha valaki tart attól, hogy a tészta esetleg nem jön le a formáról annak ajánlom, hogy csavarja be alufóliával a hengereket, vajazza meg és úgy csavarja rá a tésztát.